Jablonecká bižuterie v Nostickém paláci

V sídle ministerstva kultury v Nostickém paláci v Praze na Malé Straně proběhlo ve středu 10. dubna slavnostní zahájení výstavy „Jablonecké poklady – Od skleněných kamínků k majestátným kamenům“.  Jablonec se zde představuje jako centrum  světoznámé bižuterie a mimořádné architektury.

Muzeum skla a bižuterie, Magistrát města Jablonec nad Nisou a další instituce se spojily a představily v Nostickém paláci v Praze mimořádný výstavní projekt, kterým prezentují to nejzajímavější, co lze v tomto městě najít. Výstava je rozdělena do tří celků, kde základní částí je putovní výstava Nekonečný příběh bižuterie, kterou připravilo Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Druhá část je věnována obrazům jabloneckého patriota Zdeňka Daniela, jenž dokumentuje architektonicky hodnotné budovy města. Třetí část výstavy je v režii Městské galerie MY a představuje  unikátní jabloneckou radnici, která v letošním roce oslaví 80. narozeniny.

Na vernisáži zazpíval pěvecký sbor Vrabčáci pod vedením ředitele jabloneckého Městského divadla Pavla Žura. „Nikdy nezapomenu na svou první návštěvu v Jablonci, kdy mě usadili do hlediště divadla a z pódia zazněl jeich zpěv. To bylo opravdu mimořádně dojemné“uvedla ministryně kultury Alena Hanáková. A na důkaz si dokonce nechala zazpívat oblíbenou písničku na přání. Poté se již společenské prostory před konírnou zaplnily ukázkou z módní přehlídky Svazu výrobců skla a bižuterie „Made in Jablonec“.

Výstavou „Jablonecké poklady byl zahájen projekt „Otevřené ministerstvo“, kterým se široké veřejnosti otevřely brány reprezentačního sídla Ministerstva kultury ČR – Nostického paláce. Všem zájemcům bude výstava přístupna ve všední dny od 10 do 16 hodin od 11. dubna do 12. května zdarma.