Ceny „Stavba roku“ vystaveny

Ve vestibulu muzea jsou vystavena ocenění za skleněnou přístavbu! 

Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví vyhlásila v minulém roce osmičku vítězů soutěže Stavba roku 2020. Jednou ze staveb oceněných soutěžní odbornou porotou byla i skleněná přístavba Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a získala prestižní titul. Poprvé v historii soutěže získali držitelé titulů unikátní symbolické křišťálové ocenění, které má podobu razítka v designu Ronyho Plesla vyrobené sklárnou Rückl. Razítko symbolicky představuje to poslední a zcela výjimečné „razítko“ v procesu celé realizace stavby. 

Naše muzeum bylo velice úspěšné i v další vyhlášené soutěži, kde získalo Cenu Karla Hubáčka: „Cenu hejtmana v Soutěži Karla Hubáčka jsem se rozhodl udělit Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, a to za komplexní a novátorské řešení přístavby budovy a přilehlého parku. Chtěl bych autorům poděkovat za odvážnou a úspěšnou propagaci sklářské tematiky prostřednictvím originálního architektonického řešení,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta k získanému ocenění. Od roku 2019 si vítěz Ceny Karla Hubáčka i vítězové dalších kategorií odnášejí jako cenu umělecky pojatou skleněnou vodováhu.  Autorem designu ceny je, dnes již absolvent oboru Produktový design Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské Železný Brod, Roman Mareš. Cena vznikla v rámci studentské školní soutěže a autora výtvarně vedl pedagog Tomáš Rýdl.  

Ocenění si velmi vážíme a děkujeme!