105. výročí založení Waldesova muzea knoflíků a spínadel

Výstava ve výstavě

Naše muzeum připravilo při příležitosti 105. výročí zahájení činnosti Waldesova muzea knoflíků a spínadel výstavu v prostorách stálé expozice bižuterie. V roce 2021 si rovněž připomínáme 145 let od narození a 80 let od úmrtí Jindřicha Waldese, zakladatele této unikátní muzejní instituce, která v letech 1916–1946 sídlila v Praze-Vršovicích. Od roku 1973 je významná část sbírkového fondu původního Waldesova muzea ve správě u nás v muzeu, kde se dlouhodobě realizují projekty zaměřené na obnovu a prezentaci tohoto souboru.

Návštěvníci si od 29. června 2021 mohou prohlédnout kolekci vybraných spínadel, šperků a textilu, které byly restaurovány nebo konzervovány v minulých deseti letech. Většina exponátů bude návštěvníkům našeho muzea představena vůbec poprvé. Výstava bude přístupná do konce roku 2021.