AKCE

Muzejní noc pod Ještědem

Grex Sever
pátek 20. května 2016, 18.00 - 24.00/ hlavní budova
Muzejní noc středověká

Letošní muzejní noc se v našem muzeu ponese ve středověkém duchu. Program připomene 700 let od narození Karla IV., za jehož panování se před 660 lety objevila také první písemná zmínka o Jablonci.

Jo-joJiž 4. ročník Muzejní noci pod Ještědem opět spojí muzejní a galerijní instituce v Jablonci nad Nisou i Liberci, společným tématem akce jsou VZPOMÍNKY. Proto si návštěvníci muzea mohou ozdobit legendární hračku JO-JO a vyzkoušet si s ní nejrůznější zábavné triky. U nás si hračku ozdobí samozřejmě barevnými korálky. A když jim náhodou „jojování“ nepůjde, rádi jim poradíme.

V průběhu večera budou přístupné i stálé expozice muzea, včetně nově upravené expozice skla. Návštěvníci v nich mohou hledat repliky historických pohárů z „lesního skla“ a zapojit se tak do celoroční soutěže. Celý doprovodný program, tentokráte na letní scéně Eurocentra, se ponese v duchu středověku. Hlavním lákadlem bude trojí vystoupení šermířské skupiny Grex-Sever Liberec, zbývající čas dlouhé noci vyplní středověká hudební skupina Duro Nux. Zajištěno je i občerstvení v podobě tradičních staročeských specialit. Pro zvídavé je připravena navíc zábavná historická stezka mezi muzeem a Domem Scheybalových.
Muzejní noc pod Ještědem proběhne v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v pátek 20. května od 18 do 24 hodin. Vstup je zdarma.

 

4. ročník Muzejní noci pod Ještědem pořádá naše muzeum společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou, Severočeským muzeem v Liberci, Oblastní galerií Liberec, Technickým muzeem Liberec, iQLANDIÍ Liberec a Automuzeem Vratislavice nad Nisou. Mezi Libercem a Jabloncem bude možné už tradičně využít historické autobusy, které vyjíždějí od Muzea skla a bižuterie, letošní novinkou je možnost výstupu u Automuzea ve Vratislavicích nad Nisou.

 


Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Libereckého kraje, statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2016″ a je finančně podpořen kulturním fondem statutárního města Liberce.

HLAVNÍ BUDOVA MUZEA

U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec n. Nisou
+420 483 369011   +420 778 527 123
info@msb-jablonec.cz


OTEVÍRACÍ DOBA
úterý - neděle 9.00 - 17.00

červenec - srpen pondělí - neděle 9.00 - 17.00