AKCE

Muzejní noc pod Ještědem 2018

muzejní noc
18. května 2018/ hlavní budova

Již tradičně patří třetí květnový pátek v Jablonci a Liberci muzeím a galeriím, která nabídnou zajímavý program a jedinečnou atmosféru. Letošní muzejní noc se ponese v duchu První republiky a připomene si tak významný „osmičkový“ rok.

Nabídneme návštěvníkům kromě prohlídek stálých expozic a aktuální výstavy Zdeňka Lhotského programovou sestavu mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání. Akci v 18 hodin zahájí osoba nejpovolanější, první prezident ČSR T. G. Masaryk. Na letní scéně ho uvítá dětský sbor Iuventus, Gaude!. Pod záštitou České obce sokolské (Župy Ještědské) se pan prezident poté vydá v historickém voze v rámci Spanilé jízdy na návštěvu dalších míst Muzejní noci. Dále vystoupí veselá skupina mužoretů s příznačným názvem ARTrosa. Také budete moci obdivovat unikátní stepařské vystoupení Project WINGS-pánů tanečníků, kteří svou techniku vypilovali u slavných stepařů na Brodwayi. V průběhu večera Vás tito mistři naučí základním krokům klasického stepu.

Slunečná hudba let 20. – 40. v podání Adély Zejfartové a jejího Sunny Swing Tria bude znít nejen k poslechu, ale i k příjemnému posezení ve vytvořené iluzi Prvorepublikové kavárny, o kterou se postarají majitelé kavárny Pokec. Před hlavním vchodem do muzea budete moci hodit „šesták“ do klobouku pravému FLAŠINETÁŘI. Pokud si budete chtít odnést kromě osobních pocitů i něco malého pro radost, můžete si koupit ŠTĚSTÍČKO. A jelikož si v letošním roce připomínají sto let také čeští letci, nebude v rámci stylového občerstvení chybět ani pivo českých letců, o které se postará jablonecký HANGÁR  (Pivovar Rezek). Na cestu domů si pak můžete posvítit lampionem, který si vyrobíte v tvůrčí dílně.

Zkrátka chystáme Vám pestrou páteční NOC V MUZEU.

Na akci Muzejní noc pod Ještědem dále spolupracují:

Oblastní galerie Liberec, Masarykova 14, Liberec)
Severočeské muzeum v Liberci, Masarykova 11, Liberec
Technické muzeum Liberec, Masarykova 424/5, Liberec
IQLANDIA, Nitranská 410/10, Liberec
Jablonecké kulturní a informační centrum – Památník manželů Scheybalových, Kostelní 1/6, Jablonec nad Nisou
Automuzeum v rodišti Ferdinanda Porsche, Pivovarská 164, Liberec – Vratislavice nad Nisou
Rodný dům Ferdinanda Porscheho, Tanvaldská 38, Liberec – Vratislavice nad Nisou

Dopravu mezi jednotlivými objekty opět zajišťuje BusLine prostřednictvím speciálních muzejních autobusových linek.

Vstup do všech objektů je zdarma. 

100 společné století - web