AKCE

Muzejní noc pod Ještědem

Svícen ze souboru Ještěd
8. června 2013, 18 - 24 hodin/ hlavní budova

Chcete navštívit hned několik muzeí a galerií za jednu noc? Pak k tomu máte jedinečnou příležitost v Liberci a Jablonci nad Nisou o muzejní noci v sobotu 8. června. Jejím hlavním tématem bude hotel a vysílač na vrcholu Ještědu, který právě v tomto roce slaví 40 let od svého slavnostního otevření.

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou letos společně se Severočeským muzeem v Liberci, Oblastní galerií v Liberci, iQParkem, Galerií U rytíře v Liberci a Domem Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou připravilo historicky první společnou „Muzejní noc pod Ještědem“. Jednotlivé objekty spojí doprava historickým autobusem a tramvají (jízdní řády dole). Ve všech zapojených institucích bude připraven bohatý program v podobě kulturních vystoupení a tvůrčích dílen.

Makety Ještěďáčků

„Na třech místech – v našem muzeu a v muzeu a v galerii v Liberci – budou mít návštěvníci možnost ozdobit si „Ještěďáčka“, tedy dřevěnou maketu této unikátní stavby. A protože se všude bude používat jiná výtvarná technika, kdo je navštíví všechna, bude mít jedinečnou možnost získat originální vlastní kolekci jednotlivých figurek“, upřesnila za jablonecké muzeum Jaroslava Vaňová. V jabloneckém muzeu si budou moci návštěvníci kromě expozic naposledy prohlédnout kompletní jídelní a nápojový soubor vyrobený přímo pro ještědský hotel. V muzejním parku pak bude pro dobrou pohodu celý večer hrát Skupina s nástroji, vyvrcholením programu by mělo být dvojí vystoupení skupiny „Tucet kulí“  a jejich show spočívající v žonglování se světelnými míčky. Připraveno je také občerstvení pro velké i malé.

První společná muzejní noc pod Ještědem začíná ve všech zúčastněných institucích v sobotu 8. června v 18 hodin a potrvá až do půlnoci. Vstup je samozřejmě zdarma. V neděli 9. června budou mít ještě ti, co to v sobotu nestihnou, možnost doplnit si svou kolekci „Ještěďáčků“, a to v čase od 10 do15 hodin v ateliéru Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a statutárního města Jablonce nad Nisou v rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2013″.

JÍZDNÍ ŘÁDY

ZÚČASTNĚNÉ INSTITUCE
Severočeské muzeum v Liberci
Oblastní galerie v Liberci
iQPark
Galerie U rytíře v Liberci
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Dům Jany a Josefa V. Scheybalových v Jablonci nad Nisou

Akce se koná v rámci Festivalu muzejních nocí 2013 pořádá Asociace muzeí a galerií České repuliky s podporou Ministerstva kultury ČR. Další festivalové informace naleznete na www.muzejninoc.cz

HLAVNÍ BUDOVA MUZEA

U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec n. Nisou
+420 483 369011   +420 778 527 123
info@msb-jablonec.cz

OTEVÍRACÍ DOBA
úterý - neděle   900 - 1700

červenec - srpen pondělí - neděle   900 - 1700