AKCE

Muzejní noc pod Ještědem

PB200004
pátek 15. května 2015, 18.00 - 24.00/ hlavní budova
MUZEJNÍ NOC V ZÁŘI SVĚTEL A LAMPIONŮ

V Jablonci nad Nisou a Liberci se v pátek 15. května uskuteční již 3. ročník společné Muzejní noci pod Ještědem. Ten letošní je mimořádný, protože současně zahájí po celé republice šňůru Festivalu muzejních nocí. Ponese se ve znamení SVĚTLA.

Muzejní noc pod Ještědem pořádají Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových, Severočeským muzeem v Liberci, Oblastní galerií v Liberci, Technickým muzeem v Liberci a iQLANDIÍ Liberec.

Naše muzeum společně s Domem Jany a Josefa V. Scheybalových připravilo zajímavý program, jehož spojovacím prvkem je SVĚTELNÝ LAMPION. Ten si mohou návštěvníci v obou institucích vyrobit a vydat se s ním na tajuplnou noční cestu, při níž budou hledat symboly ukryté v dalších lampionech rozmístěných ve výkladech obchodů. Kromě toho mohou přímo ve stálých expozicích muzea objevovat „světla v muzeu“, čeká je také workshop s černým divadlem. K poslechu zahrají Nautica a Kaleidoskop.

Muzejní noc pod Ještědem proběhne v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou i dalších institucích v pátek 15. května od 18 do 24 hodin. Vstup je zdarma. Mezi oběma městy bude i v letošním roce zajištěna doprava historickými autobusy, jejíž zastávka v Jablonci je na parkovišti před Muzeem skla a bižuterie.

Program byl finančně podpořen Ministerstvem kultury České republiky a statutárním městem Jablonec nad Nisou v rámci projektu „Jablonec nad Nisou 2015“.