Naučná stezka CESTOU JIZERSKOHORSKÝCH SKLÁŘŮ

Vydejte se s naší hrou od sklářské osady Kristiánov do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou (nebo opačným směrem). Cesta jizerskohorských sklářů Vás zavede na významná místa spojená s místní sklářskou tradicí.

JAK PUTOVAT? Využijte turistické a cykloturistické trasy, značené naučné okruhy, apod.

JAK JE TO DALEKO? Celková délka trasy je 19 km, ale můžete ji absolvovat postup­ně, rozložit si ji do více dní, využít dopravních prostředků.

HRAJTE S NÁMI O ZAJÍMAVÉ CENY! V letáčku najdete 15 obrázků předmětů ze stálých expozic. Jen 11 z nich jsme ale umístili na jednotlivých zastaveních stezky. Vaším úkolem je najít a označit nejméně 6. Zvolte jen ty, které jste nalezli na informačních tabulích, a do kolonky napište číslo zastavení. Přiložte k vyplněnému letáčku vstupenky z návštěvy hlavní budovy muzea a Kristi­ánova a můžete se těšit na exkluzivní dárek.

NOC NA KRISTIÁNOVĚ! Chcete strávit tajuplnou noc uprostřed černočerné jizerskohorské tmy? Je to jednoduché!
Stačí absolvovat všechna zastavení naučné stezky.
Odevzdejte správně vyplněný letáček v některém z koncových míst (Muzeum skla a bižuterie nebo Kristiánov), připojte vstupenky z obou objektů a své kontaktní údaje. Budete zařazeni do slosování o noc na Kristiánově pro 2 osoby! Soutěž probíhá od 1. 6. do 31. 8. 2018Výherce bude vylosován v rámci Sklářské slavnosti na Kristiánově v sobotu 1. září 2018.

Mediálním partnerem Kristiánova je portál PROPAMÁTKY

Přejeme Vám hodně štěstí a příjemnou zábavu při putování za sklem.

Naučná stezka byla realizována díky laskavé finanční podpoře pana Georga J. Riedela.