VÝSTAVA VE VÝSTAVĚ – HANUŠ LAMR


P6130033Další prezentace z cyklu Výstava ve výstavě představuje výběr z autorské tvorby šperkaře a designéra Hanuše Lamra.

Hanuš Lamr (1976) je šperkař, absolvent atelieru Sochařství kovu a šperku pod vedením V. K. Nováka na pražské VŠUP. Jeho celoživotní inspirací je příroda, ke které vždy pociťoval velký obdiv a vzhledem k zájmu o práci s detailem je pro něj právě šperk zcela přirozeným východiskem.

Hanuš Lamr absolvoval profesní stáže v Izraeli a v Německu, v současnosti žije a tvoří v Praze. Jeho dílo je zastoupeno v mnoha sbírkách jak soukromých sběratelů, tak i kulturních institucí, například v UPM Praha. V roce 2011 byl osloven Ministerstvem zahraničních věcí a vytvořil speciální brož dedikovanou Madeleine Albright.

V letech 2005 – 2008 a 2013 byly jeho kolekce prezentovány v rámci mezinárodní přehlídky designu Designblok. V roce 2014 Lamr svoji práci představil na prestižním veletrhu luxusních šperků a hodinářství Inhorgenta v Mnichově.

Za svoji tvorbu byl Hanuš Lamr nominován v roce 2010 na cenu Czech Grand Design v kategorii módní designer roku a v roce 2013 obdržel nominaci v kategorii šperk roku.

www.hanuslamr.com

 

Výstava potrvá do neděle 17. 10. 2016