Výstava Skleněná republika se stěhuje do Nostického paláce v Praze

Po Frankfurtu nad Mohanem a Jablonci nad Nisou se výstava Skleněná republika představí také v Praze. V rámci oslav státního svátku Dne české státnosti bude k vidění na Dnech otevřených dveří Ministerstva kultury ČR v Nosticově paláci.

Unikátní výběr z tvorby dvaceti sklářských výtvarníků čtyř generací, mužů i žen ze všech krajů České republiky jsme připravili jako jednu ze čtyř výstav Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014.  Svou premiéru si výstava odbyla v únoru na frankfurtském veletrhu Ambiente, po dobu letních prázdnin ji mohli obdivovat návštěvníci v kostele sv. Anny v Jablonci nad Nisou. Nyní se za finanční podpory a ve spolupráci s Ministerstvem kultury ČR stěhuje do Nostického paláce v Praze. Výstava prezentuje obdivuhodnou šíři sklářských technik i pestrost aktuálních přístupů ke sklu, které dokáží čeští výtvarníci ve spolupráci s našimi zručnými skláři využít.

Slavnostní zahájení výstavy v Nostickém paláci se uskuteční za přítomnosti ministra kultury Daniela Hermana v pondělí 22. září 2014. Pro návštěvníky bude zpřístupněna až do konce září denně na požádání. V rámci Dnů otevřených dveří pak bude v sobotu 27. a v neděli 28. září doplněna o prezentaci našeho muzea. Vstup je zdarma.