Tvůrčí dílna „Vytvoř si odlitek medaile“

V sobotu 20. ledna se konala v ateliéru muzea tvůrčí dílna na téma „Vytvoř si odlitek medaile“.   Samotná dílna byla tematicky propojena s výstavou Druhá strana mince (velký sál ve vstupu muzea), kam si návštěvníci mohli chodit nejen pro inspiraci, ale také se mohli zúčastnit komentovaných prohlídek v 10.00 a ve 14.30 hodin.

Jednu z komentovaných prohlídek s kurátorem Zdeňkem Štaflem velmi ocenila také skupina nevidomých a slabozrakých návštěvníků, kterým byla umožněna asistovaná hmatová „prohlídka“  i výstavou Design Desná. Ta byla pro ně skutečným zážitkem, odlévání medailí zvládli na jedničku a měli z nich velkou radost. Stejně tak si vyzkoušeli „prohlídku“ obrázků s použitím haptického tisku pro slepce, která bude i na chystané výstavě „Jablonec nad Nisou – Mincovní město ČR (od 30. ledna do konce roku  2018) . Stejně tak byla velice pozitivně hodnocena i druhá komentovaná prohlídka s kurátorem Petrem Čížkem, která se uskutečnila v odpoledních hodinách.

Propojení dílny s výstavou a kvízu návštěvníky  bavilo a my se tedy budeme těšit na další setkání s Vámi v rámci akcí, které pro Vás chystáme.