Sny tvořené rukama

Objevte inspirativní módní bižuterii, jejímž domovem je Česká republika. Navštivte v Českém centru Praha výstavu HANDMADE DREAMS mapující současné tendence v tomto světoznámém oboru. Po pražské premiéře projekt poputuje po Evropě a dalších kontinentech.

13Česká bižuterie a sklo byly a jsou pojmem nejen doma, ale i v zahraničí. Bižuterie z Čech vždy znamenala symbol kvality a dokázala uspokojit vkus zákazníků všech koutů planety.
„Přestože už světovému trhu s bižuterií nedominujeme tak, jako mezi světovými válkami, pořád patříme mezi významné globální výrobce. A tomu, že se u nás ze skla a dalších materiálů stále vytváří nápadité módní a trendové ozdoby, často na pomezí bižuterie a šperku, je věnována tato výstava“, uvedl hlavní kurátor našeho muzea Petr Nový, který výstavu pro Česká centra připravil.

Na výstavě se pečlivě vybranými solitéry představí nejen bižuterní firmy jako Preciosa, která je hlavním partnerem projektu, AAC, G&B Bijoux, Odvárka Bijoux, Ralton a ŠENÝR Bijoux, ale i designová studia LLEV, ZORYA, studentské práce ze středních uměleckoprůmyslových škol v Jablonci nad Nisou, Železném Brodě a ateliéru šperku Technické univerzity v Liberci či vítězná práce z posledního ročníku soutěže pro návrháře bižuterie MASTER OF CRYSTAL. Originální scénografická podoba výstavy je dílem Jakub Berdycha ze studia QUBUS.

Výstava je v sídle Českého centra v Praze na adrese Rytířská 31 přístupná od 2. června do 29. července (otevřeno: pondělí – pátek 11.00 – 18.00, sobota 11.00 – 17.00). V pátek 3. června nabídne v odpoledních hodinách tvůrčí dílnu pro rodiny s dětmi.

10-master-of-crystal_MSB65143-llev