Slavnostní zakončení Mezinárodního trienále

Slavnostní zakončení Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 se konalo v sobotu 28. října.  Návštěvníci  v 9 hodin téměř odemykali muzeum a tak se první příchozí ihned rozeběhli po celé budově, kde si nejprve naposledy prohlédli výstavu TRENDY.DESIGN.PRODUKCE. Vystavené exponáty hodnotili smajlíky a stali se tak porotci ve výběru nejzajímavější kolekce. Tou se stala kolekce studia BYSTRO DESIGN z Kamenického Šenova.

V ateliéru muzea probíhala od 10 hodin TVŮRČÍ DÍLNA , v níž se návštěvníci stali spolutvůrci originální velkoprostorové skleněné mozaiky ve tvaru loga celého projektu. Mozaika bude  instalována mezi okna v budově muzea. Dílna byla velice oblíbeným zastavením pro všechny věkové kategorie.

Do muzea se vrátil  skutečný, pravý, zrcadlový MIRROR MAN, který projekt Mezinárodního trienále v červnu také zahajoval. Také tentokrát svým originálním kostýmem a světelnými efekty oživil expozice muzea a zapózoval s návštěvníky.

Hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou PhDr. Petr Nový zahájil ve 13,30 oficiální část doprovodného programu. Tu uvedla nezapomenutelnou hrou na ojedinělý skleněný hudební nástroj Bohemian Cristal Instrument Lenka MORÁVKOVÁ. Její mystické vystoupení nadchlo návštěvníky natolik, že někteří si počkali na její andělský hlas až do dalšího vystoupení. Skutečnou lahůdkou pro všechny milovníky designu pak byla od 14 hodin beseda s významným českým designérem a pedagogem Maximem VELČOVSKÝM-  Designérem roku 2007.

Ve velkém stylu tak byl ukončen rozsahem jedinečný výstavní projekt, na němž se od června do října prezentovalo 12 zemí, 20 škol, 25 výtvarníků a 89 značek.