Přijďte se líbat do muzea!

K oblíbeným vánočním tradicím kromě krájení jablíčka a lití olova patří i polibek pod zavěšenými větvičkami jmelí. Ale umíte se správně políbit? To si teď můžete ověřit pod větvičkou jmelí v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Jen málokdo tuší, že tento zvyk, který k nám přišel z Anglie, má svá přísná pravidla. Na Štědrý den může muž políbit každou ženu a dívku, kterou pod zavěšeným jmelím zastihne. Jmelí je symbolem štěstí, odvahy a lásky. Po polibku musí pár utrhnout z větvičky jednu bílou kuličku, poslední kulička tam však musí zůstat, jinak jmelí ztratí svou kouzelnou moc.

Nepropásněte proto příležitost a pravý vánoční polibek si přijďte vyzkoušet do vestibulu jabloneckého muzea. Pořiďte fotografii a podělte se s námi o Váš vánoční polibek na facebooku muzea. Možná ty nejzajímavější v lednu odměníme.

Počet polibků není neomezený – závisí na počtu kuliček na jmelí. A těch je v muzeu připraveno dost pro všechny! Namísto skutečné kuličky si totiž můžete odnést skleněnou perličku, která Vám bude sváteční polibek připomínat po celé roky.

Zavítejte do muzea načerpat vánoční atmosféru a pobavit se.