Přečtěte si…

Esprit 1.10.2014…říjnové vydání měsíčníku Esprit, „stylového magazínu“ Lidových novin, které je z velké části věnované současnému českému sklu. Na několika stránkách přináší rozhovor s hlavním kurátorem našeho muzea Petrem Novým a také jeho exkluzivní „vystajlované“ fotografie.

Kromě toho se zaměřuje na tři z našich nejúspěšnějších sklářských firem současnosti  – PRECIOSU Lighting představuje očima šéf designéra Jaroslava Bejvla mladšího, společnost MOSER slovy uměleckého šéfa Lukáše Jabůrka a výrobce designových svítidel – firmu BROKIS – přibližuje dialogem s art directorkou Lucií Koldovou. Všechno firmy, které, stejně jako naše muzeum, vsadily na mladé.

A mimochodem – zmíněné společnosti se také až do konce října prezentují v našem muzeu v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014! A jistě není náhodou, že všechny si z něj odnesly nejen ceny mezinárodní odborné poroty, ale také Ministerstva průmyslu a obchodu ČR (MOSER) nebo Hospodářské komory ČR (PRECIOSA Lighting). Že se nám tu ale sešla vybraná společnost!

Celé články Vám nabízíme zde…