Vyhlášení soutěže MASTER OF CRYSTAL 2015

Společnost PRECIOSA, a.s. ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a za podpory České sklářské společnosti vyhlašuje 8. ročník soutěže „MASTER OF CRYSTAL“.

Master-of-Crystal-2015Cílem této soutěže je prohloubení spolupráce firmy se studenty i absolventy vysokých a středních technických a uměleckých škol i umělecké veřejnosti a následná prezentace výsledků jejich práce.

Termín pro podání přihlášky do soutěže je stanoven na 31.1.2015

Kategorie otevřená pro každého studenta nebo designera, v níž zadáním je vytvoření jedinečné kolekce šperků z bižuterních komponentů
Česká bižuterie je tradiční, globálně proslulý pojem. Bižuterní komponenty Preciosa se používají po celém světě k vytváření hotové bižuterie i šperků, slouží jako nášivky i dekorace, setkáme se s nimi v domorodých i designových výrobcích, v oborech užitného umění, textilu, obuvnictví i nábytkářství. V České republice je však šperkaři a designéři spíše opomíjejí. Vzhledem k esteticko-užitným hodnotám komponentů Preciosa, četnosti tvarů, barev či výbrusů i cenové dostupnosti by se to však mohlo a mělo změnit. Proto Preciosa vytvořila v rámci soutěže MASTER OF CRYSTAL 2015 volnou kategorii otevřenou pro každého studenta nebo absolventa uměleckoprůmyslové střední nebo vysoké školy s prostým zadáním: vytvořit jedinečný, neotřelý, nápaditý, vynalézavý šperk, nebo kolekci šperků, z bižuterních komponent Preciosa vhodný k výrobě v podobě limitované edice. Aby se zájemci mohli seznámit s firemním portfoliem, a již existujícími podobami bižuterie, bude pro ně připraven v Jablonci nad Nisou jednodenní workshop.

MASTER OF CRYSTAL 2015 - Pozvánka na workshopVíce informací a prihlášky do soutěže na stránkách společnosti PRECIOSA, a.s.