Master of Crystal 2018

Společnost PRECIOSA, a. s. ve spolupráci s naším muzeem a za podpory České sklářské společnosti vyhlašuje 11. ročník soutěže MASTER OF CRYSTAL.

Co je Master of Crystal?

Master of Crystal je jedinečná soutěž ve tvorbě křišťálových objektů určená všem mladým kreativcům, studentům a absolventům středních či vysokých škol, nejen uměleckého zaměření, kteří se chtějí posouvat vpřed a reálně zhmotňovat své myšlenky a představy.

Křišťál je IN

Preciosa patří mezi světovou špičku ve výrobě křišťálových svítidel a komponentů. I přesto, že už více než 300 let proměňuje křehký skleněný sen v zářící krásu, dokáže zároveň své výrobky transformovat do novodobého kontextu a kombinovat sklářské řemeslo s technologiemi 21. století. Současní designéři navíc každý kus obohacují o nové myšlenky a neotřelé nápady. Preciosa zkrátka dokazuje, že křišťál může být IN! Žijeme na rozhraní digitální revoluce, v době mobility, volného přenosu dat a informací. 11. ročník soutěže Master of Crystal bude proto věnován výhradně tématu zaměřujícímu se na světelný objekt s názvem: IN and OUT.

ZADÁNÍ

Vytvořte unikátní světelný objekt, který lze samovolně přenášet. IN and OUT totiž není jen záležitostí trendů, neznamená pouze cestu mezi historií a modernou, ale zároveň tu, kterou absolvuje každý z nás. Ztělesňuje životní cestu, na které neustále přecházíme z jednoho období do druhého. Měníme se my sami a mění se i naše okolí. Věci, lidé a příběhy přichází, některé zůstanou, jiné zase odchází. Jak by tedy měl vypadat světelný objekt, který nám na téhle cestě bude společníkem, oporou, pomůckou nebo nástrojem? Kde je hranice mezi světlem a tmou, může tu být jedno bez druhého? Nebo snad existuje něco jako světlo na rozhraní? Kdy jsme IN a kdy OUT?

Proč se do soutěže přihlásit? Je to skvělá příležitost!

  • Dejte o sobě vědět a prezentujte světu své originální nápady. Soutěží už prošla řada mladých talentů, ze kterých se později stali uznávaní designéři.
  • Vyhrajte finanční odměnu 30.000 Kč, protože dobrý design je nad zlato.
  • Dejte svému nápadu reálnou podobu. Ano, Preciosa vítězný návrh taky vyrobí! A navíc se budete moc pyšnit titulem Master of Crystal 2018.
  • Využijte možnosti zazářit v tom pravém světle. Vítězný návrh nejen, že bude propagován v rámci marketingových aktivit spojených s Master of Crystal, bude taky vystaven mezi mistry oboru ve stálé expozici Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
  • Cestujte za designem. Vítěz se podívá na vybranou designovou akci v Německu, Francii nebo v Itálii.

Termín pro odevzdání přihlášky do soutěže společně se soutěžním návrhem je stanoven nejpozději do 30. 4. 2018

Více informací najdete zde »