Junior Glass Ways 2017

Srdečně zveme na slavnostní zahájení výstavy a vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže mladých sklářů Junior Glass Ways 2017, které se bude konat dne 4. března 2017 od 18 hodin v Centru sklářského umění Huť František v Sázavě.

jgw-uvodni-obrazek-800x800Soutěž Junior Glass Ways navazuje na soutěž Sanssouci Junior Glass Match, která se v letech 2008—2015 konala v Karlových Varech. Pořadatelem této soutěžní přehlídky je nově společnost CESTY SKLA, o.p.s. Hlavním cílem soutěžní přehlídky je ukázat v mezinárodním kontextu vysokou úroveň sklářské tvorby nejmladší generace – sílu výtvarného pojetí a skvělé řemeslo, vše v autentickém prostředí sklářské hutě František. Výstava potrvá od 7. 3. do 1. 4. 2017

Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě
Na Kácku 218, 285 06 Sázava

Partnery soutěže JGW jsou: Nadace Josefa Viewegha sklářská huť František, Moser a.s., Nadace Preciosa, Česká sklářská společnost, z.s., BVD Pece spol. s.r.o., Galerie Smečky, Muzeum skla a Bižuterie v Jablonci nad Nisou, Ajeto, s.r.o., Lhotský, s.r.o., HG Atelier Design, s.r.o., TGK, s.r.o., Pačinek Glass, Uměleckoprůmyslové museum v Praze, odborný časopis Sklář a keramik a Posázaví, o.p.s.

Více informací o soutěži na: www.juniorglassways.com