20 let České mincovny

Česká mincovna v Jablonci nad Nisou slaví v letošním roce 20. výročí svého založení. Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo při této příležitosti výstavu v prostoru své stálé expozice bižuterie, v části věnované mincím a medailím.

Představena bude jedinečná kolekce investičních medailí, které v sobě spojují investici do vzácného kovu a uměleckého předmětu v jednom. Návštěvníci budou moci mimo jiné spatřit ukázky ze série statutárních měst ČR nebo investiční medaili Václava Havla. Chybět nebudou ani kilogramové medaile z autorské série Vladimíra Oppla a Oldřicha Kulhánka, nedávno zesnulého tvůrce českých bankovek. 

Vystavenou kolekci doplní i tzv. Smart mince s náměty českých medailistů z Londýna – Báry Špotákové, Davida Svobody, Mirky Knapkové a Jiřího Ježka.