Výstava ve výstavě – Nastassia Aleinikava

Představujeme vám další část z projektu VÝSTAVA VE VÝSTAVĚ, která je věnována nadějné šperkařce a designérce Nastassiy Aleinikavě.

Nastassia Aleinikava (*1984), mladá běloruská šperkařka, designérka a členka šperkařského uskupení UNOSTO, vystudovala VŠUP v ateliéru K.O.V. pod vedením Evy Eisler. Autorka se v posledních letech úspěšně uchytila na české designérské scéně s kolekcemi šperků a brýlí, což dokládají opakované nominace na cenu Czech Grand Design, včetně té letošní. V roce 2015 získala ocenění v sekci šperk na Designbloku.

Tvorba Nastassii Aleinikavy je rozprostřena mezi kvalitním decentním šperkem a zároveň šperky nevídaných tvarů. Inspiraci čerpá nejen ze své domoviny, ale také z přírodnin či kulturních odkazů. V našem muzeu se Nastassia Aleinikava představí například s kolekcí šperků vytvořenou pro ukrajinskou módní značku Lake Studio, která byla v minulém roce uvedena na Ukrainian Fashion Week v Kyjevě.

http://nastassiaaleinikava.com/

https://lakestudio.org/index.php

Výstavu můžete zhlédnout ve stálé expozici bižuterie do 13. 5. 2018.