Prázdninový provoz

Přejeme všem krásné prázdniny a dovolenou plnou zážitků!

A pokud ještě nejste rozhodnuti, kam se vydáte, zde je náš TIP!
Chcete objevit kouzlo zapomenuté historie uprostřed Jizerských hor? Pojďte s námi na Kristiánov!
V jediném dochovaném stavení zaniklé sklářské osady z 18. století najdou poučení i zábavu děti i dospělí! Po celé léto můžete navštívit stálou expozici o historii osady, hledat poklad čaroděje Tamanna nebo jít spolu s dětmi po stopách lišáka, který se chtěl stát sklářem.
Když se na Kristiánov vydáte naučnou stezkou od jabloneckého muzea skla a bižuterie, můžete soutěžit o exkluzivní výhru – tajuplnou noc v Liščí boudě, uprostřed černočerné jizerskohorské tmy!

Zveme Vás nejen na Kristiánov, ale i do hlavní budovy, kde na Vás čeká

NEKONEČNÝ PŘÍBĚH BIŽUTERIE
Expozice Nekonečný příběh bižuterie prezentuje vývoj jablonecké bižuterie od jejího zrození po současnost. Prostřednictvím tematických filmů, technologií, dekoračních technik, skleněné a kovové bižuterie, šperku, prací uměleckoprůmyslových škol v Jablonci nad Nisou, Železném Brodě, Turnově uvidíte fenomén Jablonecka, který proměnil zdejší kraj v místo s celosvětově uznávanou tradicí sklářského a bižuterního průmyslu.

a ČAROVNÁ ZAHRADA – ČESKÉ SKLO SEDMI STOLETÍ
Tři sály v pátém podlaží hlavní budovy muzea, celkem 380 m2 plochy, jsou rozčleněny do čtyř výstavních celků, které na sebe chronologicky navazují. Takto vytyčené prostory umožňují prezentovat nejen sklo samo o sobě, s příběhy, které se k němu konkrétně váží, ale i lyrický příběh.
Proto tedy Čarovná zahrada – vždyť co jiného je skleněný předmět, než květina, která vyraší, metamorfuje se do poupěte a pak rozkvete do krásy (každá do své specifické), rozdává radost, tiší bolest… Francouzské zahradě přitom odpovídá i základní rozvržení prostoru – hlavní trasa s dominantami (zvon, fontána, tavená plastika) a vedlejší cestičky a zákoutí.

Máme otevřeno každý den od 9 do 17 hodiny, na Kristiánově od 10 do 17 hodin. Na obou místech je otevřeno i ve sváteční dny 5. a 6. července! Těšíme se na Vás!