Perličková slavnost

Navštivte náš stánek na Perličkové slavnosti v Zásadě.
Pokud Vás osud perliček zaujme, hned na místě můžete získat unikátní knihu Zásadský ráj – příběh českých perliček, a to rovnou s autorským podpisem našeho hlavního kurátora PhDr. Petra Nového a kurátorky Kristýny Fendrichové při autogramiádě. Tuto knihu plnou faktických informací o výrobě perliček a bižuterie v tzv. Malé Paříži, jak svou obec zásadští hrdě nazývali, a vzpomínek pamětníků zde můžete získat za výjimečnou cenu. Kniha Zásadský ráj vznikla ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.
Přijďte se podívat v sobotu 25. srpna 2018 od 8 do 13 hodin na finalizaci výroby českých perliček do výrobního areálu, který najdete na adrese Zásada 317, 468 25 Zásada.V 10 hodin
Zde proběhnou ukázky současné výroby, tradičních řemesel, prodej hotových výrobků, tvůrčí dílničky, občerstvení, bohatý kulturní program.
Poslední prázdninový víkend letošního roku můžete v Zásadě prožít den plný inspirací a informací, které jsou spojené s historií a současností sklářství a řemesel tohoto kraje.