Sto let českého skla a bižuterie na Křehké kráse

Magnetem letošního sedmého ročníku prezentačně-prodejní výstavy skla a bižuterie „Křehká krása 2018″ bude unikátní výstava STO.P!, kterou připravuje Muzeum skla a bižuterie. Návštěvníkům přiblíží sto let proměn skla a bižuterie na sbírkových předmětech pečlivě vybraných z depozitářů muzea.
Pořadatelé také vrací na výstavu projekt „České vánoce“. Představí se tu výrobci vánočních ozdob z České republiky a hostem bude slovenský výrobce Okrasa Čadca. Návštěvníci si také mohou vyzkoušet foukání a malování ozdob.

Krása a křehká

Křehká krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Z bohaté nabídky doprovodného programu se největší oblibě každoročně těší svazová módní přehlídka „Made in Jablonec 2018 “, letos s podtitulem „100 let inspirace“.

Otevřeno:

čtvrtek – sobota 10.00 – 18.00 hodin
neděle 10.00 – 16.00 hodin

Seznam vystavovatelů a doprovodný program najdete zde »

EUROCENTRUM Jablonec nad Nisou
Jiráskova 7, 466 01 Jablonec n. Nisou
www.eurocentrumjablonec.cz

HLAVNÍ BUDOVA MUZEA
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec n. Nisou
T: +420 483 369 011/ M: +420 778 527 123
E: info@msb-jablonec.cz